Personlige verktøy
Du er her: Forside Til salgs Lokalhistorisk litteratur, diverse forlag Gunnar Roalkvam. "Vårt eget eventyr. Forbrukersamvirket i Rogaland"
Navigasjon
 

Gunnar Roalkvam. "Vårt eget eventyr. Forbrukersamvirket i Rogaland"

Forlag: Lokalhistorisk stiftelse Pris kr. 100/150

Forbrukersamvirket har organisert mange rogalendinger. Rogaland er faktisk selve "samvirkefylket" i landet vårt. Både i bygd og by ble det tildlig i forrige århundre etablert samvirkelag som har hatt stor betydning både som praktiske selvhjelpstiltak, som veldrevne, selveide butikker og som demokratiske institusjoner. Sammen med lokale sparebanker og bøndenes mange samvirkeorganisasjoner, har samvirkelagen i over 100 år vært et verdifullt, demokratisk innslag i næringslivet.


Gunnar Roalkvam (1951) er lektor, historiker og forfatter. Han har skrevet flere bøker om lokalhistoriske emner, særlig om forbrukersamvirket og arbeiderbevgelsen i Stavanger.

Side-alternativer